دوره الفبای برنامه نویسی – قدم صفر برنامه نویسی

دوره الفبای برنامه نویسی – قدم صفر برنامه نویسی

رفتن به سايت اصليزمانیکه ما می خواهیم یک زبان جدید را یاد بگیریم می بایست از الفبای آن زبان شروع کنیم تا کم کم وارد آن زبان شویم. چرا الفبای یک زبان پایه و اساس یادگیری آن زبان می باشد. اصلا مگر می شود ما الفبا را ندانیم و بخواهیم به مراحل بعدی برویم. در زبان های برنامه نویسی هم روال به همین شکل است.

يادگيری مفاهيم و اصول برنامه نویسی، اساس فعاليتهاي ذهني آدمي را بنا می کند. ما از راه مفهوم آموزی دنيا را در ذهن خود خلاصه مي‌کنيم و با ايجاد ارتباط ميان آنها ، پديده‌های هستی را می‌شناسيم و به تفکر می‌پردازيم. مفاهيم عناصر اصلي اصول و قوانين را تشکيل مي‌دهند و اصول و قوانين به نوبه خود تار و پود نظريه‌ها و انديشه‌های انسان را می‌سازند. به عبارتي هر فرد يا آدمي پيش از آنکه بتواند به محرک‌ها و رويدادهای محيط خود پاسخ مناسبی بدهد بايد با مفاهيم در خود و مربوط آشنايی کافي داشته باشد. چنانکه اگر بخواهيم مساحت يک مربع مستطيل يا دايره را بدست آوريم بايد با مفاهيم طول و عرض يا شعاع ، مجذور و عدد پی آشنا باشيم.

اهميت يادگيری مفاهيم

دي چکو و کرافورد (1974) چندين مورد را در رابطه با تاثير يادگيري مفاهيم در زندگی انسانها توضيح داده‌اند:


مفاهيم پيچيدگي محيط را کاهش مي‌دهند.
مفاهيم ما را در شناسايي اشيا محيط پيرامون مان ياري مي‌دهند.
مفاهيم نياز به يادگيري مکرر را کاهش مي‌دهند.
هر گونه آموزشي به ياري مفاهيم امکان پذير است.يادگيري مفاهيم ابتدایی برنامه نویسی،

پايه و اساس يادگيری تمام زبان های برنامه نویسی است.


یکی از مهم ترین قابلیت های مورد نیاز برای هر فرد متخصص، در حداقل ترین حالت، آشنایی با مبانی برنامه نویسی است؛ اگر مهارت برنامه نویسی را به عنوان یکی از لوازم کاری ضروری برای افراد در نظر نگیریم. افراد را بر یادگیری هر زبان برنامه نویسی آماده می کند و دیدی کلی در مورد دانش برنامه نویسی به آن ها می دهد.

جای خالی یک آموزش خلاصه و البته جامع، که به موضوع اصول و مبانی برنامه نویسی پرداخته باشد، کاملا احساس می شد. در راستای برآورده کردن این نیاز، سایت سورس ایران آموزش اصول و مبانی برنامه نویسی به صورت کامل آماده شده است . در واقع، می توان این مجموعه آموزشی را، درس شماره صفر هر دوره آموزشی برنامه نویسی دانست. از این رو، اکیدا توصیه می شود که اگر قصد یادگیری هر زبان برنامه نویسی را دارید، حتما این آموزش را، قبلا مشاهده کنید.


این دوره به اصول اساسی و زیربنایی تمام زبان های برنامه نویسی می پردازد

که نیاز هر کسی برای برنامه نویس شدن است.اگه می خواید خانه خود را برای برنامه نویس شدن بسازید حتما باید ستون آن بصورت محکم بنا کنید


[dw-note color=”green”]برای اطمینان از کیفیت دوره، 2 جلسه از این دوره را به صورت رایگان برای شما در بخش زیر قرار دادیم که با خیال راحت بتوانید دانلود و از کیفیت عالی این دوره اطمینان پیدا کنید.[/dw-note]